نشست مشترک روسا و معاونین دانشگاههای جامع علمی – کاربردی مازندران و فنی و حرفه ای استان

دکتر جعفری رییس دانشگاه جامع علمی - کاربردی مازندران: حل ابرمعضل جامعه یعنی بیکاری در توجه به آموزشهای مهارتی است

۲۱ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۳ کد : ۳۸۹۳۷ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
نشست مشترک دانشگاههای جامع علمی – کاربردی مازندران و فنی و حرفه ای استان با حضور روساء و معاونین دو دانشگاه برگزار شد.
دکتر جعفری رییس دانشگاه جامع علمی - کاربردی مازندران: حل ابرمعضل جامعه یعنی بیکاری در توجه به آموزشهای مهارتی است

در ابتدای این نشست که صبح روز دوشنبه 21 خردادماه جاری و به میزبانی دانشگاه علمی – کاربردی مازندران برگزار گردید، دکتر ناصر جعفری با بیان این مطلب که دو دانشگاه جامع علمی – کاربردی و فنی و حرفه ای دو دانشگاه با رسالت مشابه و اهداف و وظایف مشخص هستند، گفت: هماهنگی و همدلی خوبی در سطوح بالای این دو دانشگاه وجود دارد که این مساله برای نظام آموزش مهارتی کشور نویدبخش است.

رئیس دانشگاه علمی – کاربردی مازندران ادامه داد: حل ابرمعضل جامعه یعنی بیکاری در توجه به آموزشهای مهارتی است و همکاری این دو مجموعه با در نظر گرفتن ظرفیت ها و تجارب خوب آنها می تواند منجر به توسعه مضاعف آموزشهای مهارتی در استان مازندران شود.

دکتر جعفری با اذعان این مطلب که امروزه اشتغال دغدغه اصلی و به حق مردم است، افزود: استاندار مازندران هم در جلسه کارگروه اشتغال استان خواستار همکاری دو دانشگاه جامع علمی – کاربردی و فنی و حرفه ای برای تربیت فارغ التحصیلان صاحب مهارت شدند.

رئیس دانشگاه علمی – کاربردی استان مازندران افزود: تغییر گفتمان و رویکردها و کیفی سازی در دانشگاه جامع علمی – کاربردی از دو سال پیش اتفاق افتاده است و ما هم وظیفه داریم که این تغییر گفتمان و فرهنگ سازی را در اقشار مختلف جامعه در استان اعم مسئولین، خانواده ها و حتی پرسنل و مدرسان مجموعه های خود رصد و پیگیری کنیم.

دکتر جعفری در پایان خاطرنشان کرد: ارائه آموزش های مهارتی برای فارغ التحصیلان دانشگاههای نظری که فاقد مهارت هستند، می تواند از محورهای همکاری دو دانشگاه باشد.

دکتر امیر حیاتی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران هم در ادامه این نشست، اذعان کرد: خدا را شاکریم که فضای این دو دانشگاه بسمت همگرایی پیش می رود و این فرصت خوبی را فراهم می سازد تا با تشریک فعالیت ها و استفاده از ظرفیت های متقابل به توسعه فضای کارآفرینی استان کمک کنیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران با اشاره به اینکه باید سرفصل ها و منابع آموزشی خود را بروز کنیم، افزود هنوز نتوانسته ایم با صنعت زبان مشترک پیدا کنیم و نیاز صنعت را برآورده کنیم. بنابراین لازم است با پوست اندازی و ایجاد تغییر در خودمان دوره ی بالندگی را شروع کنیم.

این نشست با بررسی نظرات معاونین و کارشناسان دو مجموعه ادامه یافت و مقرر گردید فصل های مشترک همکاری اعم از برگزاری همایش ها، نمایشگاهها، رویدادهای کارآفرینی، فن بازارها، تعریف دوره های آموزشی مشترک کوتاه مدت، تبادل کارشناسان و اساتید مهارتی، انعقاد تفاهم نامه های همکاری و تولید برنامه های رادیویی و تلویزیونی مشترک، تعریف و گستره ی همکاری های مابین دو دانشگاه علمی – کاربردی و فنی و حرفه ای بیشتر گردد.

کلید واژه ها: نشست مشترکفنی و حرفه ایآموزش مهارتیاشتغال


نظر شما :