سرپرست جدید دانشگاه علمی کاربردی مازندران معرفی شد

۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۵ کد : ۴۳۴۲۷ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
جلسه معرفی دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی به عنوان رئیس دانشگاه علمی کاربردی مازندران با حضور مشاور عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی درامور علمی در ساری برگزار شد.

جلسه معرفی دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی با حضور مشاور عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور درامور علمی در محل دانشگاه علمی کاربردی مازندران در ساری برگزار شد.

در این مراسم از زحمات سه ساله دکتر ناصر جعفری که پیش از این در سمت ریاست دانشگاه علمی کاربردی مازندران فعالیت داشت، قدردانی شد.

دکتر محمدعلی اخوان مشاور عالی ریس دانشگاه جامع علمی کاربردی در امور علمی طی سخنانی در این مراسم با تاکید بر مهارت آموزی گفت: اشتغال عامل موثر در توزیع عادلانه درآمد، حفظ کرامت انسانی و افزایش ابتکارات و ابداع است و در مقابل اشتغال، بیکاری ریشه بسیاری از پیامدها بوده و تبعات سیاسی و اجتماعی ناگواری دارد و مهمترین چالش کشور در حال حاضر بیکاری است.

وی با بیان اینکه افراد دارای مهارت در کسب شغل نسبت به دیگران برتری دارند از دانشگاه علمی کاربردی به عنوان رکن مهارت آموزی و جایگزینی فرهنگ مهارت گرایی با مدرک گرایی یاد کرد و گفت: کیفی بخشی به دوره‌ها و رشته‌ها و سیاست مأموریت گرا بودن مراکز امروز اساس دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

دکتر اخوان یادآور شد: ایجاد خوشه‌های شغلی و حرکت دادن به فعالیت مراکز در این راستا، کیفیت بخشی به آموزش‌های علمی و تأکید بر محیط واقعی کار سرلوحه کار دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

مشاور رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در امور علمی با اظهار اینکه طبق قانون برنامه ششم توسعه باید تعداد دانش آموزان کار و دانش و فنی و حرفه‌ای ۵۰ درصد رشد یابد، گفت: به طور متوسط در سطح کشور ۳۸ درصد هدایت تحصیلی مربوط به شاخه کارو دانش و فنی و حرفه‌ای است.

وی افزود: همچنین در آموزش عالی نیز باید شمار دانشجویان بخش مهارتی افزایش یابد و این درحالی ۳۰درصد دانشجویان تا  سال ۱۴۰۰ باید دانشجوی مهارتی باشد و ۷۰۰ هزار نفر از دانشجویان سهم دانشگاه جامع علمی کاربردی خواهد بود.

دکتر اخوان یادآور شد: در انتهای برنامه ششم توسعه دانشگاه جامع علمی کاربردی باید ۷۰۰ هزار دانشجو داشته باشد درحالی که امروز شمار دانشجویان ۳۵۰ هزار نفر است و برای رسیدن به هدف باید برنامه ریزی داشته باشیم.

وی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی برای رسیدن به برنامه مشخص شده علاوه بر توسعه مراکز فعلی، از ایجاد مراکز جدید هم استقبال می کند تا بتوانند زمینه و بستر برای جذب تعداد بیشتر دانشجو را فراهم آورد.

دکتر ناصر جعفری نیز در این مراسم به ارائه گزارشی از عملکرد خود پرداخت و گفت: تمامی دستاوردها در حدود سه سال مدیریتم در ریاست این دانشگاه حاصل تلاش و کوشش کارکنان واحد استانی و مراکز علمی کاربردی است .

وی افزود: مشخص شدن وضعیت و حکم روسای مراکز، ساماندهی وضعیت کارکنان دانشگاه ارتقای وضعیتی معیشتی از دغدغه های سه ساله بنده بوده است .

وی ادامه داد: ساماندهی مدرسان و توسعه فعالیت های کارآفرینی از جمله فعالیت های دیگری است که انجام شد.

دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی سرپرست دانشگاه علمی کاربردی مازندران نیز طی سخنانی گفت: از دکتر جعفری و همکاران عزیز در کشور و استان قدردانی می کنم و از خداوند می خواهم که در پایان این ماموریت که بعهده من قرارداده شده بتوانم عملکرد خوبی ارائه بدهم و این مسئولیت را باخوشحالی و موفقیت به فرد دیگری بسپارم.

وی افزود: اعتقاد قلبی دارم که نام گذاری سال جدید توسط مقام معظم رهبری با عنوان "رونق تولید" در واقع ایجاد یک عشق، انگیزه و بستر مناسب برای هدف گذاری فعالیت های ماست. در آموزش عالی همه ارکان درگیر عملی ساختن پیام ایشان هستند و یکی از جاهایی که به نظر می رسد مسئولیت بیشتری دارد، دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

دکتر شیخ الاسلامی ادامه داد: واقعیت امر این است که ما در کشور به کارآفرینان به اندازه کافی میدان ندادیم و این باعث بروز مشکلات زیادی شد. در واقع امروز کارآفرین، کاردان و کاربلد کم داریم و دانشگاه جامع علمی کاربردی وظیفه تربیت این افراد را دارد.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی مازندران با بیان اینکه باید به کیفیت کارمان در آموزش مهارتی اهمیت بیشتری بدهیم، اذعان کرد: مبلغان ما باید دانش آموختگان ما باشند، ما باید افرادی را تربیت کنیم که عاشق کار باشند و گره های استان مان را باز کنند.

وی افزود: مازندران علیرغم دارا بودن مواهب طبیعی و استعدادهای فراوان در آموزش عالی، کمتر توسعه یافته است بنابراین همه باید کار کنیم تا علاوه بر تربیت متخصص و کارآفرین برای حل مشکلات استان مازندران بتوانیم افراد مستعد را برای کمک به استانهای دیگر هم آماده کنیم.

گفتنی است دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی استاد دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، فعالیت چهل ساله در امور اجرایی و دانشگاهی، معاونت آموزشی دانشجویان دانشگاه مازندران،هشت سال ریاست دانشگاه مازندران و 12 سال ریاست دانشگاه علوم و فنون مازندران را در کارنامه فعالیت مدیریتی خود دارد .

 

#علمی_شو_کاربردی_شو

Instagram:@uast_ac_ir
Twitter:@uast_ac_ir
Soroush:@uast_ac_ir

کلید واژه ها: دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامتودیع و معارفه


نظر شما :