یادواره شهدای دانشجو و مدافع حرم شهرستان آمل برگزار شد

۰۶ مهر ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۱ کد : ۴۶۴۶۱ اخبار شیرپوینت اسلایدر اخبار
حجت الاسلام والمسلمین عالی: تمام متفکران سیاسی بر این باورند که افول آمریکا نزدیک است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی مازندران، همزمان با هفته دفاع مقدس و با حضور حجت الاسلام والمسلمین مسعود عالی استاد حوزه و دانشگاه، دکتر عبدالرضا شیخ الاسلامی رئیس دانشگاه علمی کاربردی مازندران، معاون فرماندار ویژه آمل، روسای دانشگاهها و ادارات و خانواده های معظم شهدا، یادواره شهدای دانشجو و مدافعان حرم شهرستان آمل در مرکز آموزش علمی کاربردی فذا برگزار شد.

حجت السلام والمسلمین عالی که در مراسم یادواره شهدای دانشجو و مدافعان حرم شهرستان آمل سخن می گفت با اشاره اینکه هشت سال جنگ تحمیلی ظرفیت جهانی داشت، گفت: در شرایطی مانند جنگ است که صره از ناصره شناخته می شود، ایمان ها محک زده می شوند و خالص از ناخالص جدا می شود.

انقلاب معادلات جهانی را برهم زد

وی ادامه داد: ما انقلابی کردیم که نه تنها ملی و منطقه ای بود، بلکه در سطح جهانی بود. وی با بیان اینکه به فرموده رهبری ما به بازدارندگی نظامی رسیده ایم، عنوان کرد: دشمنان دریافتند که نه در جنگ مستقیم، نه در جنگ نیابتی و نه در ائتلاف های منطقه ای نمی توانند ایران راشکست دهند.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: سوریه و لبنان خط مقدم ماست؛ اگر آنجا نمی جنگیدیم مجبور بودیم به گفته رهبری در کرمانشاه بجنگیم؛ همینطور که یکبار در مجلس شورای اسلامی نتواستند راه پیدا کنند.

وی از سه جنگ پیش رو با نظام جمهوری اسلامی ایران گفت و بیان کرد: جنگ روانی سنگینی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ایجاد کرده­اند که ما را از گذشته پشیمان و از آینده نا امید کنند و اینطور وانمود نمایند که در زمان طاغوت وضعیت بهتری داشتیم.

تمام متفکران سیاسی بر این باورند که افول امریکا نزدیک است

حجت الاسلام والمسلمین عالی تصریح کرد: تمام متفکران سیاسی بر این باورند که افول آمریکا نزدیک است، مرکز پژوهشی های آمریکا سال 2030 را پایان هژمونی و تسلط آمریکا اعلام کرده است و دیگر آمریکا به اصطلاح قدرت اول دنیا نیست.

وی ادامه داد: ایران یکی از قدرت های جهانی است، در حالی که جنگ روانی ایجاد شده می خواهد آن را ضعیف نشان دهد.

وی جنگ دوم را جنگ فرهنگی خواند و خاطرنشان کرد: در جنگ فرهنگی ابتذال و بی بند و باری ترویج داده می شود و این طور است که هزاران سایت، وبلاگ و صفحه ی مجازی به شبهه پراکنی می پردازند.

وی جنگ اقتصادی را جنگ سوم برشمرد و تاکید کرد: فشارهای اقتصادی که وارد می کنند به دو دلیل است؛ اینکه می خواهند مردم را نسبت به انقلاب بدبین و یا کشور را تسلیم برخی از قراردادها و معاهدات بین المللی کنند.

استاد عالی ادامه داد: تحریم ها نمی توانند مشکلی ایجاد کنند، در زمان تحریم نظامی بودیم که به خودکفایی رسیدیم؛آن چیزی که تهدید است،تحریم نیست بلکه تفکر تسلیم غرب است. مهم ترین هدف دشمنان جدا کردن انقلاب از مردم است تا خدای نکرده انقلاب زمین بخورد، همانطور که امیرالمومنین را از مردم جدا کردند.

عبدالرضا شیخ الاسلامی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی مازندران نیز با بیان اینکه کشوری که در 22 بهمن سال 57 انقلاب کرده کمتر از دوسال در 31 شهریور 59 با یک حمله ناگهانی از سوی عراق غافلگیر شد،اظهار داشت: ایران در سال 57 کشوری بود که می خواست خود را بسازد و مسیر جدیدی را شروع کرده بود، بنابراین دشمنان فکر بر هم زدن انقلاب اسلامی را در سر داشتند و دشمن با این خیال خام حمله به ایران را برنامه ریزی کرد.

وی با اشاره به اینکه آنها می دانستند ایران رشد پیدا می کند و ممکن است برای منافع آن ها خطر ایجاد کنند، افزود: دشمن نمی دانست در کشور ما جوانان،بزرگان و شیرزنانی هستند که با گوشت و خونشان به مقاومت و ایستادگی می پردازند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی مازندران با تاکید بر اینکه دشمن به نیت شکست ایران آمد اما ما جانانه از ناموس، دین و کیان کشور دفاع کردیم،اظهار داشت:آنها برنامه ریزی درازمدت داشتند اما امام راحل با نگرشی درست و دقیق آحاد مردم را به دفاع از کشور بسیج کرد و هشت سال دفاع مقدس در تاریخ ماندگار شد.

وی با بیان اینکه همه ما و آیندگان در مورد این نسل آفرین می گویند و این نسل قداست دارد،گفت: امروزه ما یک آرامش داریم و علت این آرامش موفقیت همه عرصه های از جمله عرصه نظامی و علمی است.

#علمی_شو_کاربردی_شو

www.uast.ac.ir

ma.uast.ac.ir

Soroush:@uast_ac_ir

Bale: @uast_ac_ir

Instagram:@uast_ac_ir
Twitter:@uast_ac_ir
Soroush:@uast_ac_ir

 

 

 

کلید واژه ها: دانشگاه علمی کاربردی مازندرانیادواره شهدامدافعان حرم


نظر شما :